Drátové systémy

 

Naše firma instaluje téměř výhradně zabezpečovací systémy PARADOX. Společnost PARADOX Security Systems byla založena v roce 1989 a dnes patří mezi přední výrobce zabezpečovací techniky ve světě.

Instalace zabezpečovacích systémů
Vzhledem k častým případům vloupání do rozestavěného objektu zajistíme instalaci tak, aby Váš objekt byl zabezpečen současně s osazením dveří a oken. Tím se minimalizuje riziko vloupání v průběhu stavby. Pokud je již stavba nemovitosti dokončena, snažíme se provést instalaci tak, abychom nenarušili její interiér, popřípadě zvolíme bezdrátovou variantu.

Servis zabezpečovacích systémů
Zákazníkům poskytujeme záruku na dobu tří let a možnost využívat naši poradenskou linku (hotline). Součástí naší nabídky jsou pravidelné roční kontroly a revize celého zabezpečovacího systému.

Konstrukce zabezpečovacího systému
Základem zabezpečovacího systému je ústředna a ovládací panel (klávesnice) nebo dálkové ovladače. Jednotlivé detektory jsou napojeny na zabezpečovací ústřednu.

Důležitou součástí zabezpečovacího systému je správné osazení objektu vhodným typem detektoru. Doporučujeme kombinovat ochranu prostorovou (zabezpečení místností) a plášťovou (zabezpečení oken a dveří).
Signalizace poplachu bývá jednak lokální, tj. pomocí vnitřních a venkovních sirén s akustickou a optickou signalizací, jednak dálková, tj. prostřednictvím GSM, telefonních komunikátorů. Všechny systémy umožňují přenos na pult centrální ochrany.

Ústředna zabezpečovacího systému nabízí spolehlivé zabezpečení na vysoké úrovni. Je uložena v kovovém boxu včetně záložního zdroje a obvykle se dává na méně přístupné místo (technická místnost, garáž apod.). Typ a model ústředny závisí na počtu osazených detektorů ve Vašem objektu.

Klávesnice zabezpečovacího systému je určena pro komunikaci mezi uživatelem a zabezpečovacím systémem. Výběr je velmi široký: od jednoduchých modelů s LED signalizací až po modely s podsvíceným LCD displejem a komunikací v češtině.

 

Dálkové ovladače zabezpečovacího systému umožňují zapínat a vypínat zabezpečovací systém. Dokážeme je rovněž propojit s pojezdovou bránou a garážovými vraty, takže Vám na ovládání různých zařízení postačí jeden spolehlivý ovladač.  

Volba správného detektoru závisí na prostředí a charakteru místnosti, v níž bude umístěn. Doporučujeme digitální detektory, které umějí vyhodnotit všechny vstupní signály a dokážou eliminovat falešné poplachy. Kontakty osadíme tak, aby byly plně integrovány v oknech a dveřích, aniž by narušovaly interiér.

V naší nabídce jsou např. detektory, které snímají pohyb osob a jsou určeny k prostorové ochraně objektů, detektory vibrační a otřesové, detektory tříštění skla, detektory požární a plynové.


Signalizace – Lokální signalizaci poplachu zajišťují vnitřní a venkovní sirény. V obou případech hraje velkou roli jejich vzhled, neboť jsou umístěny na viditelném místě.


Dálková signalizace - V poslední době jsou velmi oblíbené GSM komunikátory, které umožňují dálkové ovládání telefonem a prostřednictvím internetu. Ve spojení s ústřednou Vám pošlou konkrétní informaci o poplachu ve formě SMS.